Díl 66. – Výkonnostní testování

Radim Daniel Pánek je v Čechách známým evangelizátorem výkonnostního testování. Sám natáčí vlog o výkonnostním testování TEST-STACK, přednáší a spoluorganizuje veřejné akce. Kromě toho je také zakladatelem startupu Canarytrace, který umožňuje auditing výkonosti webové aplikace z pohledu uživatele. To jsou důvody, proč jsme si právě jeho pozvali do dalšího dílu Kafemlenku, který je zaměřený na výkonnostní testování.

Tento díl vám přináší Lázeňská káva – pražírna výtečné kávy a distributor kávovarů. Kávové předplatné můžete spolu s Feršem a Novojem vychutnávat společně. Při zadání slevového kódu “kafemlejnek” v košíku dostanou naši posluchači exklusivní slevu 15%.

Lázeňská Káva.cz – pražírna a distributor kávovarů

Natáčení jsme rozdělili na dvě části – v této se bavíme o výkonnostním testování obecně – například, jak připravit infrastrukturu, data a na co si při přípravě dát pozor. Druhá se zaměří přímo na Canarytrace – jaké možnosti nám tento nástroj přinese, jak vnitřně funguje a v jakých případech se ho vyplatí použít.

Radim se s námi podělil o řadu zajímavých vhledů do života výkonnostního testera, který spolupracuje s různými firmami na IT trhu. Dozvíte se, že metriky jsou základ každého systému. Základem je také analýza, která nám řekne, které parametry systému jsou žádoucí a kde se předpokládá jeho růst. Analýza také odpoví na to, jaké objemy dat bude nutné připravit a jaké testovací uživatele k tomu využít. Padne také zajímavý fakt, že dobré je v úvodu testování prověřit čistý výkon “prázdné infrastruktury” bez vlastní aplikace, aby bylo možné stanovit “baseline”. Zkrátka jednoduše – drobných tipů a faktů během natáčení proběhne celkem dost. Doufáme, že rozšíří obzory i vám.

Video

Pouze audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.