Díl 67. – Canarytrace

V druhém dílu s Radimem Danielem Pánkem se podíváme na zoubek nástroji Canarytrace, který Radim s týmem vyvíjí a který umožňuje auditing výkonosti webové aplikace z pohledu uživatele. Díl je tentokrát lepší sledovat na YouTube, protože se v něm hojně odkazujeme na to, co je vidět na monitoru a ve videozáznamu uvidíte záznam obrazovky.

Tento díl vám přináší Lázeňská káva – pražírna výtečné kávy a distributor kávovarů. Kávové předplatné můžete spolu s Feršem a Novojem vychutnávat společně. Při zadání slevového kódu “kafemlejnek” v košíku dostanou naši posluchači exklusivní slevu 15%.

Lázeňská Káva.cz – pražírna a distributor kávovarů

Canarytrace je nástroj úzce integrovaný do Google Chrome, který přes jeho debug protokol sniffuje telemetrická data prohlížeče a ukládá je do Elasticsearch. Nad vybranými metrikami potom vytváří reporty, grafy a notifikuje odpovědné stakeholdery. V průběhu 30 minut v rychlosti prolétneme základní funkce tohoto nástroje.

Zajímavým faktem je to, že nástroj může běžet 24/7 jako jeden z běžných uživatelů vaší webové aplikace a průběžně monitoruje její odezvy. V podstatě je to kontinuálně běžící web.dev / Lighthouse, který měří chování aplikace za běžného provozu i v průběhu speciálně připravených výkonnostních testů.

Pokud jste nadšenci do testování výkonnosti – Radim hledá pro Canarytrace co-foundera.

Video

Pouze audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.