Díl 1. – interview s Martinem Schaynou, který miluje ERPy

V tomto díle jsme vyzpovídali Martina Schaynu, který v ABRA už dvacet let vyvíjí ERP systémy. Zahoďte předsudky a pojďte si poslechnout něco o tom, že i vývoj ERP systémů může být zábavný a inovativní. Že i po dvaceti letech je možné být skvělým programátorem, který nezamrznul u FoxPro, ale hraje si se žhavými novinkami. Aktuálně pracuje na vývoji převážně JavaScriptového ERP postaveném na ABRA FlexiBee. Je postaven na bázi React frameworku s nadhledem, který bychom mu mohli závidět.

Mimochodem – Martin Schayna, stejně jako my všichni, hledá do svého týmu schopné programátory. Takže pokud Vás zajímá React, Flux, WebPack, GraphQL-like data a podobné věcičky a chcete se tomu věnovat v pracovní době a ne po večerech – napište mu.

Video

Pouze audio

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/232587580?secret_token=s-uHOHj” params=”auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

Poznámka: tento díl byl natáčen společně s nultým dílem. Původně to měl být pouze jeden díl, ale diskuse o koferencích se nám nějak protáhla 🙂

5 thoughts on “Díl 1. – interview s Martinem Schaynou, který miluje ERPy”

  1. Ahoj, muzete prosim pro SoundCloud audio povolit stahovani? Diky a tesim se az si to pustim 🙂

  2. Velmi zaujimavy rozhovor. Bolo jasne vidiet aky je rozdielny vyvoj produktu od vyvoja websajty na zakazku. Kvalitny navrh a defenzivny postoj k frameworkom je vtedy zakladom. Je to presne pristup co by som cakal od seniorneho programatora. Uplne pravy opak toho co vidavam na vsetkych “popovych” konferenciach v Cechach, kde sa akosi viac zameriavame na hracky v ktorych sa programuje, namiesto toho co sa programuje. Programovanie != (drupal || wordpress || akakovelkek ina hracka ktora ma vyriesit vsetky vase problemy). Urcite to je pre mna clovek s ktorym sa ma zmysel bavit o reactu. Nehrozi u neho totiz ze by sa z neho stal react evangelista s vyhradenymi nazormi. Tesim sa uz na dalsi diel. Viac takychto seniornych ludi.

    1. Je to tak. Mrzí mě, že jsme nakonec tomu Javascriptu nemohli věnovat tolik času. Po nahrávání jsme ještě chvíli kecali a bylo dost zajímavé poslouchat, že React byl vlastně až druhý pokus. V prvním si naběhli na Angular, kterým se dostali do slepé uličky. Ani zkušenosti člověku úplně nezabrání vybrat si špatně. Nová doména je prostě nová jak pro člověka seniorního, tak juniora. Jen ten senior postřehne problém rychleji a zabrání plno dalším potenciálním škodám.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.