Díl 52. – Junior Guru

Honza Javorek je známou osobností z Python komunity. Dlouhá léta spolupracoval s Jakubem Nešetřilem v Apiary, odkud letos odešel a ve volném čase rozjíždí nový projekt Junior Guru.

Přiznejme si, že pro nové lidi není zase až tak jednoduché do IT proniknout. Od .COM boomu je sice mnohem dostupnější dokumentace a materiály pro sebevzdělání. Na druhou stranu penzum technologií a vrstev od té doby násobně narostl a začínající vývojář je hned na začátku zavalen tunou věcí, které by měl zvládnout ještě před nástupem do reálné praxe.

Není divu, že to celou řadu lidí odradí hned na začátku. Čest výjimkám. Osobně jsem třeba vůbec nevěřil akci Horníci v IT, a přesto existují borci, kteří takovou změnu zvládli. Doporučuji třeba shlédnout krátký TED talk jednoho z nich:

Na tuto cílovku se zaměřuje právě Honza Javorek se svým Junior Guru. Při práci v Python komunitě zjistil, že je celá řada lidí, kteří v této fázi potřebují pomoci a že mají obrovský zápal a zájem, který by bylo velká škoda nechat ladem. V rámci projektu připravuje tedy materiály pro začínající programátory, kteří by se chtěli jednou stát programátorem nebo vývojářem na plný úvazek.

Pojďte si spolu s námi poslechnout jeho myšlenky a třeba i přispět svou troškou do mlýna.

Video

Pouze audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.