Díl 44. – Not Invented Here vs. Never Invented Here Syndrom

Tímto dílem otvíráme pandořinu skříňku ožehavého vývojářského tématu. NIH je známé rčení s jasně negativní konotací. Pravidelně se setkáváme s články na toto téma, které zcela jasně pojmenovávají jejich nevýhody – namátkou si pojďme uvést dva české:

Najdete ovšem velmi článků na opačné téma – existují situace, kdy vlastní implementace je vhodným řešením. Téma tohoto dílu mě napadlo po přečtení tohoto článku a svou argumentaci jsem si potvrdil i v článku Joela Spolskyho z roku 2001.

Zkusíme nabourat existující klišé a přiznat barvu v tom, že všichni jsme vlastně nějaké ty knihovny a frameworky napsali, a že to ve finále vlastně nebylo vůbec špatně.

Zkoušíme rozebrat pro a proti obou přístupů a obhájit zlatou střední cestu, která nám dává smysl. Je jasné, že různí programátoři stojí v různých částech spektra – někdo je spíš blíž k tomu vyvíjet věci po svém, jiný je zase zastáncem přepoužívání vždy, když je to možné, takže se s řadou posluchačů ani nemůžeme shodnout. Přesto jsme se rozhodli do tohohle vosího hnízda trochu píchnout.

Budeme rádi za vaše reakce a zkušenosti v komentářích.

Zdroje

From not invented here to never invented here

In Defense of Not-Invented-Here Syndrome

I’m harvesting credit card numbers and passwords from your site and here is how

Video

Pouze audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.