Díl 45. – Jak se organizuje DevFest

Kafemlejnek.TV se letos stal mediálním partnerem české konference DevFest, která se koná 8. a 9. listopadu 2019. DevFest má v Čechách dlouholetou tradici a počty účastníků se počítají na vyšší stovky vývojářů. Vzhledem k tomu, že organizuji také jedno malé vývojářské setkání, ovšem v mnohem menším měřítku (cca 40 lidí), tak mě velmi zajímalo, co se odehrává v pozadí takovéto – mnohem větší akce.

Shodou okolností u nás v FG Forrest, pracuje Jirka Bartůšek, který je ko-organizátorem DevFestu, dali jsme dohromady tento rozhovor, který rozkrývá historii DevFestu a odhaluje, co všechno musí organizátoři před prvním otevřením dveří návštěvníků vyřešit a zajistit. Bavíme se i o financování – kolik nákladů pokryje vstupné, kolik je nutné sehnat od partnerů a jaké jsou podmínky partnerství.

Dalším oříškem je technické zajištění akce – zajistit síť, která vydrží stovky, možná i tisíce paralelně připojených přístrojů není žádná legrace.

Pokud zvažujete, že byste se do nějaké takové akce pustili ať už jako hlavní organizátor nebo i jako pomocník, myslím, že tento díl s ostřílenými matadory DevFestu Vám může přinést hodně inspirace.

Video

Pouze audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.