Díl 49. – Domácí automatizace v podání Domotronu

Na podzim jsme nahrávali na veletrhu For Arch s Alexem Janouškem a Martinem Koperniechem ze společnosti Domotron. V té době probíhalo slučování společnosti Domotron s firmou Haidy, která byla slovenskou firmou Domotron skoupena. Zabývají se vývojem produktu pro domácí automatizaci, na což musel Petr zareagovat a zařadit další díl do naší hardwarové série o řešeních pro chytré domácnosti.

Upozorněnní: nešťastně jsme pro natáčení zvolili den před konáním konference přímo na výstavišti PVA Letňany. Netušili jsme, že v tu dobu budou na místě finišovat konstrukce posledních stánků a přípravu areálu na výstavu. Hluk na pozadí byl tedy dost silný a celý rozhovor jsme museli přestříhat a vyčistit. Myslím, že výsledek je nakonec docela dobře poslouchatelný, i když je tam zvuková kulisa znatelná. Omluvte tedy pro tento díl zhoršenou kvalitu zvuku.

Domotron je v domácí automatizaci velkým hráčem a v rozhovoru jsme se pokusili zjistit, v čem je jejich přístup unikátní. Nedávno získali velkou investici a letos úspěšně dokončili crowdfundingovou kampaň na IndieGogo. Základem jejich budoucích projektů se má stát standardizovaná ale modulární softwarová platforma pro domácí automatizaci postavená na protokolu ZigBee, která umožňuje snadné úpravy koncovým uživatelem.

Video

Pouze audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.