Díl 50. – Architektura a technické řešení automatizace Domotronu

V pokračování rozhovoru s Alexem Janouškem a Martinem Koperniechem z veletrhu For Arch jsme se víc zaměřili na technické řešení Domotron platformy. Staví na řídící jednotce Tecomat Foxtrot, o které byl jeden z našich předchozích dílů – Teco – chytrá elektroinstalace, pro který je napsaný speciální řídící software komunikující s Azure cloudem.

Upozorněnní: nešťastně jsme pro natáčení zvolili den před konáním konference přímo na výstavišti PVA Letňany. Netušili jsme, že v tu dobu budou na místě finišovat konstrukce posledních stánků a přípravu areálu na výstavu. Hluk na pozadí byl tedy dost silný a celý rozhovor jsme museli přestříhat a vyčistit. Myslím, že výsledek je nakonec docela dobře poslouchatelný, i když je tam zvuková kulisa znatelná. Omluvte tedy pro tento díl zhoršenou kvalitu zvuku.

Ačkoliv je řešení plně autonomní a i při výpadku internetu a cloudu je chytrá domácnost stále v provozu, je možné z cloudu celou domácnost ovládat a konfigurovat, sledovat statistiky a v budoucnu bude třeba cloud provoz domácnosti i automatizovaně optimalizovat a tím i snižovat náklady.

Ptáme se samozřejmě i na zpětnou kompatibilitu, aktualizace, testování a zabezpečení a tak se dozvíte plno věcí, které by normálně zůstaly skryté za oponou.

Video

Pouze audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.