Díl 56. – Shoptet Premium

Společnost Shoptet, která je jedničkou v malých e-shopech na českém trhu, přišla nedávno se svou novou variantou Shoptet Premium. Touto službou se snaží cílit na náročnější zákazníky, které bylo problém v současné době univerzální funkčností Shoptetu dostatečně uspokojit. Shoptet pokrývá téměř polovinu obratu českých e-shopů (28 mld. Kč obratu v 2019) a řadí se tím směle po bok internetové jedničky Alza.cz (29 mld. obratu).

Tohle jsou samozřejmě marketingové informace, jejímž cílem je pouze vzbudit Váš zájem. Hlavním obsahem našeho interview s Borkem Bernardem bylo samozřejmě technologické pozadí Shoptet Premium a novinky, které přináší na český vývojářský trh.

Ačkoliv je Shoptet postaven na starém dobrém LAMP stacku (i když možná v dnešní době místo Apache bude nejspíš použit Nginx), pro tuto službu byly zvoleny úplně jiné technologie – Next.JS, GraphQL, Apollo a doprovodný ekosystém Node.JS. SDK, který dostanou implementátoři do ruky, bude obsahovat sadu komponent, ze kterých bude možné sestavit e-shop na míru, dokumentaci, vývojářské workflow, staging i produkční prostředí, předpřipravené Docker kontejnery a doprovodnou podporu.

Jádrem projektu je umožnit vývoj e-shopů na míru požadavkům zákazníků na Shoptet platformě a to nejen směrem k naprosto unikátním vzhledům, ale i směrem k unikátní funkcionalitě, která bude částečně využívat existujícího Shoptet backendu a jeho REST služeb a částečně využívat zcela nové funkcionality napsané na unikátně pro potřeby konkrétního klienta v Node.JS.

O tom všem a mnohém dalším jsme si povídali s Borkem Bernardem z pardubického studia VersionPress, který za vytvořením frontendové části Shoptet Premium stojí.

Video

Pouze audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.