Díl 62. – Taje obchodování na energetické burze

Námět na tento díl vznikl na loňském ročníku jOpenSpace, kde měl František Řezáč skvělý offline příspěvek o zvláštnostech psaní algoritmických automatů pro obchodování na energetické burze. Vzhledem k tomu, že byl tak zajímavý a zároveň nebyl zaznamenán, jsme se v Kafemlejnek.TV dohodli, že tyto zkušenosti nasdílíme přes náš kanál.

Tento díl vám přináší Luhačovická pražírna kávy. Kávové předplatné můžete spolu s Feršem a Novojem vychutnávat společně. Při zadání slevového kódu “kafemlejnek” v košíku dostanou naši posluchači exklusivní slevu 15%.

Luhačovická pražírna kávy

V prvním díle našeho rozhovoru s Františkem se snažíme nejdříve proniknout do specifik vlastních burze s energiemi a především Ferš hosta trápí svými dotěrnými otázkami, které pramení z jeho zkušeností s fotovoltaikou na domě. Pokud vás zajímají čistě IT informace, přeskočte rovnou na druhý díl z této série, kde se budeme už skutečně věnovat pouze programování. V tomto se dozvíte, jak jsou producenti a spotřebitelé energie trhem incentivizováni dodržovat plánované dodávky a odběry elektřiny, jak se měří a rozpočítává spotřeba elektřiny a jak se odhaduje spotřeba na základě historické zkušenosti a diskrétních odečtech. V řadě detailů nebudou informace dostatečně přesné, ale pro naše účely jsou dostačující. Energetika je skutečně velmi složité odvětví s klíčovým dopadem na naše životy, a proto by mohl být tento náhled na tuto problematiku užitečný i pro vás.

Video

Pouze audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.