Díl 61. – Z jakých ingrediencí Luigi’s Box vaří?!

Pokračujeme druhým dílem s hosty z Luigi’s Box, kteří se zabývají vývojem chytrého vyhledávacího stroje pro e-commerce. Tentokrát s nimi zabloudíme do pozadí celé služby a dozvíme se třeba o tom, že běží na Amazon WS, jejich řešení je složené z řady dílčích služeb – částečně jako lambdy, které mezi sebou používají Kinesis pro výměnu zpráv. To a plno dalších technických detailů se dozvíte právě v dnešním díle.

Tento díl vám přináší Luhačovická pražírna kávy. Kávové předplatné můžete spolu s Feršem a Novojem vychutnávat společně. Při zadání slevového kódu “kafemlejnek” v košíku dostanou naši posluchači exklusivní slevu 15%.

Luhačovická pražírna kávy

Jak jsme již probírali v minulém díle – srdcem řešení je Elasticsearch cluster, částečně PostgreSQL a Redis pro dílčí úlohy. Dozvěděli jsme se, že každý zákazník si trénuje svůj vlastní model pro AI, žonglují s TB dat v databázi a jak řeší třeba Black Friday. Jaké strategie používají pro chytré vyhledávání a kde vidí svou přidanou hodnotu. V díle najdete i naše oblíbené okénko o fuckupech 🙂

Stejně jako ostatní i v Luigi’s Box hledají nové talenty, takže pokud vás zajímá problematika vyhledávání, AI či ElasticSearche, budou rádi, když se jim ozvete.

Video

Pouze audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.