Díl 60. – Luigi’s Box – recept na rychlé hledání

Otvírákem podzimní sezóny Kafemlejnku jsou borci z Luigi’s Box, kteří se zabývají vývojem chytrého vyhledávacího stroje pro e-commerce. Se svým produktem získali naposledy letos ocenění nejlepšího řešení pro e-commerce vyhledávání v E-commerce Germany Awards a jejich dráha je velice slibně rozjetá. Kromě inteligentního fulltextového vyhledávání dodávají e-shopům i řešení pro doporučování alternativních nabídek a personalizovaných doporučení uživatelům. Umí zajistit i výpis produktů v katalogu a svižné brouzdání v kategoriích.

Tento díl vám přináší Luhačovická pražírna kávy. Kávové předplatné můžete spolu s Feršem a Novojem vychutnávat společně. Při zadání slevového kódu “kafemlejnek” v košíku dostanou naši posluchači exklusivní slevu 15%.

Luhačovická pražírna kávy

Jejich engine má v pozadí osvědčený Elasticsearch, který je doplněný o originálně pospojované komponenty, které kombinují heuristické algoritmy s nacvičenou umělou inteligencí tak, aby výsledky prezentované uživateli maximalizovaly jeho zájem, prodej a výkon e-shopu.

Na podobné téma jsme v Kafemlejnku hovořili s Adamem Surákem, který pracuje pro společnost Algolia v díle 34. a díle 35. Algolia však necílí pouze na e-commerce, ale má záběr širší.

V tomto prvním díle probíráme s chlapci spíše byznysovou stránku věci a podíváme se na úplné počátky jejich startupu. Ptáme se na to, co je ten hlavní tahák jejich řešení, a proč jsou lepší než Algolie nebo TypeSense. Bavíme se o tom, že vyhledávání má strašně velký long-tail a co se s tím dá dělat. Jak mají nastavený pricing a proč se orientují podle počtů objednávek a produktů v katalogu. Oba byli neuvěřitelně otevření, takže jsme se dozvěděli spoustu věcí. Pokud se chcete o Luigi’s Box vědět něco, co na internetu v současné době nenajdete, je tento díl právě pro vás.

Video

Pouze audio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.